Å komme med en ny våtserviett på markedet i dag, blir som å prøve å selge sand i Sahara. Derfor hadde ikke Terje Strømbom Olsen hos Ardex særlig tro på at deres serviett ville slå an i et marked der det allerede finnes en wipes for alt - og alle.
Nå roper gulvbransjen «PIGG AV»!
RENT OG PENT: Klutene ble opprinnelig laget ble laget for å fjerne lim- og epoxyrester på verktøy og belegg. − Å søle går aldri av moten, sier Terje Strømbom Olsen.
Borte på et blunk
− Det var teknisk sjef hos oss, Tore Carlson, som mente vi skulle prøve. Så vi plasserte ut noen kartonger hos proffavdelingen til Bergersen flis. De forsvant på et blunk, og kundene kom tilbake for mer. Nå finner du våre wipes på hvert eneste Mal Proff-lager i Norge. Vi skjønte etter hvert at våre servietter ikke var vanlige våtservietter, men slitesterke og effektive kluter. Så hemmeligheten ligger i klut-kvaliteten, sier Terje Strømbom Olsen.
HOLDER PÅ FUKTEN: I boksen ligger det 72 kluter klar til bruk. Det er enkelt å dra de ut og boksen slipper ikke ut fuktigheten.
Pusser smykker
En standard våtserviett, eller wipes, er som regel gjennomhullet. Klutene til Ardex er impregnert med et kraftig og skånsomt rengjøringsmiddel og minner mer om et tekstilprodukt. Kluten er helt lofri og kan brukes til det meste.
− Jeg sendte rundt ei bøtte med kluter på en håndverksmesse en gang. Plutselig ser jeg ei dame sitter og pusser smykkene sine. Selv bruker jeg blant annet klutene til å vaske vinduspusserne på bilen, sier Strømbom Olsen.
PUSSER PUSSERE: Salgsdirektøren bruker rensekluten til å pusse vindusviskere på bilen. − Det er moro for oss at disse klutene har tatt av. Det hadde jeg ikke sett for meg da vi tok de inn fra Tyskland, sier han.
TOK FEIL: − Jeg hadde ikke særlig tro på disse klutene. Men jeg tok feil. I fjor hadde vi 25 prosent økning. Renseklutene våre er blitt en kjempesuksess, sier salgsdirektør Terje Strømbom Olsen i Ardex
Rent i en fei
De tjukke klutene med sitrus-duft er konstruert for å holde lenge på fuktigheten.
− Det er smart når du skal rengjøre verktøy eller tørke bort maling- og sparkelsøl. I stedet for å bruke tre vanlige wipes, holder det med én klut. Vi vet at alle søler. Her er kluten som rengjør alt i en fei. Ikke rart at håndverkeren liker denne, smiler Strømbom Olsen.
UZIN feirer 111 år med fornyelse
NYE SKO: En runde med kluten og skoene er så gode som nye. − Jeg har så langt ikke hørt om noe denne kluten ikke fikser. Den tørker raskt og etterlater seg ikke rester, sier Strømbom Olsen.