FM logoTil fargemagasinet.no AnnonseAnnonse
Fargemagasinet logo
E-magasin Bransjestatistikk
Se flere bilder
Nylander-SignatureCollection_byMarie-FotoAlcro.jpg

Foto: Alcro/ifi.no

Marie Olsson Nylander lanserer ny fargekolleksjon med Alcro

Farger med dybde, varme og personlighet står sentralt når Alcro og interiørdesigner Marie Olsson Nylander lanserer Signature Collection. Paletten består av tolv håndplukkede nyanser som skal kunne kombineres på tvers av rom, materialer og uttrykk.

Charlotte Holberg Sveinsen/ifi.no

Charlotte Holberg Sveinsen/ifi.no
Publisert (oppdatert )

Registrer deg her og motta vårt nyhetsbrev, med nye artikler og nyttige tips 2-3 ganger i måneden.

Følg Fargemagasinet på Facebook, Linkedin og Instagram.

Etter flere års samarbeid utvider Alcro og Marie Olsson Nylander sitt felles arbeid med farger, form og personlige hjem. Resultatet er Signature Collection – en palett med tolv farger valgt ut for sin dybde, anvendelighet og evne til å fungere både sammen og hver for seg.

Marie Olsson Nylander er kjent for interiører der gammelt og nytt, dempede nyanser og sterke kontraster får leve side om side. For henne handler farger ikke først og fremst om dekorasjon, men om å skape stemning og gi rommene identitet.

– For meg handler innredning om å skape rom med følelse, karakter og identitet. Farger må fungere sammen og holde over tid. Jeg ønsket å skape en kolleksjon som føles like selvfølgelig i dag som om mange år, sier Marie Olsson Nylander.

Se flere bilder
rustfarge vegg lysglimt blomstervase

Foto: Alcro/ifi.no

DYBDE: Signature Collection beveger seg mellom varme, jordnære og myke nyanser og farger med større dybde og kontrast.        

Jord, ild, luft og vann

Signature Collection har vokst frem fra Maries personlige og intuitive måte å arbeide med interiør på. Paletten beveger seg mellom jordnære, varme og myke nyanser, supplert med farger som tilfører større dybde og kontrast.

De tolv nyansene er valgt ut med tanke på at de skal kunne brukes både hver for seg og i kombinasjon. Ifølge Marie rommer paletten både ro og motsetninger.

– Min signaturkolleksjon er for den modige, den gode og den kloke. Du får både jord, ild, luft og vann. Den er rolig, men samtidig modig. Vågal, men likevel forsiktig, sier hun.

Se flere bilder
maling hånd pensel farger

Foto: Alcro/ifi.no

FARGENE: Fargene er valgt ut for å kunne brukes både hver for seg og sammen i en helhetlig palett. Her ses samtlige farger.

En fargerik reise

Navnene tar oss med på en reise mellom land og storbyer. Kolleksjonen spenner fra Forest in Finland og Amber in Amalfi til Sunny in Spain, Nespola in Napoli og Wake up in Wien.

Videre følger Terra in Tunis, Pearls in Peru, Mocha in Mumbai, Blues in Bangkok, Mama in Madrid, Rum in Rabat og Love in London.

Felles for nyansene er at de har en viss tyngde og kompleksitet. Dette er ikke en samling enkeltstående trendfarger, men en gjennomarbeidet palett der fargene er ment å spille sammen med lys, materialer, møbler og personlige gjenstander.

Se flere bilder
blå vegg stol bilde

Foto: Alcro/ifi.no

PERSONLIG: Dette er ikke en samling enkeltstående trendfarger, men en gjennomarbeidet palett der fargene er ment å spille sammen med lys, materialer, møbler og personlige gjenstander.

Farger som binder rommene sammen

En helhetlig palett gjør det enklere å bruke flere farger i samme hjem. Nyansene behøver ikke være like, men kan bindes sammen gjennom undertoner, dybde og temperatur.

En lys og rolig farge kan få dominere på de store flatene, mens en dypere tone kan brukes i et mindre rom eller på skap, dører og listverk. Fargene kan også gjentas i tekstiler, møbler og detaljer for å skape sammenheng mellom rommene.

Dette passer godt med måten Marie Olsson Nylander selv arbeider på: intuitivt og personlig, men samtidig med blikk for hvordan farger, materialer og lys påvirker hverandre. Resultatet er rom som ikke virker ferdigstylet, men lagdelte, levende og skapt over tid.

Se flere bilder
lys vegg brun stol

Foto: Alcro/ifi.no

NAVN: Navnene tar oss med på en reise mellom land og storbyer. Her ses Nespola in Napoli.

Ny helmatt veggmaling

Samtidig med fargekolleksjonen lanserer Alcro den nye veggmalingen ad.signatur, som beskrives som en ny generasjon helmatt veggmaling.

De 12 fargene

  • 19 Forest in Finland
  • 20 Amber in Amalfi
  • 21 Sunny in Spain
  • 22 Nespola in Napoli
  • 23 Wake up in Wien
  • 24 Terra in Tunis
  • 25 Pearls in Peru
  • 26 Mocha in Mumbai
  • 27 Blues in Bangkok
  • 28 Mama in Madrid
  • 29 Rum in Rabat
  • 30 Love in London 

For å se alle bildene: trykk på bildet under.

Se flere bilder
lerret farger vegg dør

Foto: Alcro/ifi.no

BRUKERVENNLIG: En helhetlig palett gjør det enklere å bruke flere farger i samme hjem.

Mer informasjon
Les mer
Marie Olsson Nylander

Marie Olsson Nylander er en svensk interiørdesigner kjent for sin personlige og intuitive måte å kombinere farger, materialer, antikviteter og moderne design på. Arbeidene hennes kjennetegnes av sterke kontraster og rom med karakter, identitet og en tydelig historie. Nylander er også kjent fra tv-serien Husdrömmar der hun pusser opp et hus på Sicilia

IBG med digital markedsfører
Nytt om navn

IBG med digital markedsfører

Cecilie Aarnes er ansatt som digital markedsfører hos IBG. Hun skal ha ansvar for nettbutikkene og for å utvikle selskapets digitale tilstedeværelse. Cecilie er utdannet innen ledelse...

Krefting med ny salgssjef
Nytt om navn

Krefting med ny salgssjef

Terje Fredriksen er nyansatt hos Krefting og begynte i juli som Operativ Salgssjef Norge og Sverige. Terje kommer fra AS Sørensen og Balchen/BilXtra og har lang fartstid derfra,...

Paris vil ha interiører som kjennes
Messer

Paris vil ha interiører som kjennes

Farger med dybde, mønstre som får møte hverandre og overflater som vekker lysten til å ta på dem: under Maison&Objet var det rom for mer personlighet. Og det uperfekte. For butikker...

Annonse
Tarkett annons
Bamboo annons
Bostik annons
Nyhetsbrev
Motta vårt nyhetsbrev!

Registrer deg her og motta vårt nyhetsbrev, med nye artikler og nyttige tips 2-3 ganger i måneden.